חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

דלקת בשתן - גורמים ואמצעי זהירות

 

 
נשים רבות סובלות במהלך חייהן מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן. דלקת בשתן מלווה לעיתים בתופעות לא נעימות בכלל, כמו התכווצויות בבטן, צריבה בהטלת שתן, דימומים ואף חום וצמרמורות ואף להוביל לדלקת כליות. ישנן סיבות רבות ושונות להתפתחותן של דלקות בדרכי שתן מקיום יחסי מין ועד חוסר היגיינה, שימוש בסבונים מסוימים ואף רחצה בבריכות ציבוריות.

 

דלקות בשתן אלה מלוות לעיתים בתופעות לא נעימות בכלל: התכווצויות בבטן, צריבה בהטלת שתן, דימומים ואף חום וצמרמורות ואף להוביל לדלקת כליות. ישנן סיבות רבות ושונות להתפתחותן של דלקת בשתן מקיום יחסי מין ועד חוסר היגיינה, שימוש בסבונים מסוימים ואף רחצה בבריכות ציבוריות


חשוב להבין שהדלקת הנפוצה ביותר בדרכי השתן היא דלקת בעלת מקור חיידקי שיוצרת זיהום ולכן, אם תכירו מראש את הגורמים להתפתחות הדלקת יהיה לכן קל יותר לפעול למניעתההנה כמה גורמים אפשריים ועצות חשובות למניעה של דלקות בדרכי השתן. 

היגיינה מוגברת

 

סיבה שכיחה להופעת דלקת בשתן ממקור חיידקי היא קיום יחסי מין במיוחד בתדירות גבוהה, כיוון שהחיכוך עשוי לזרז את מעבר חיידק האי קולי שמקורו במערכת העיכול ישירות מפי הטבעת אל הנרתיק ואל השופכה. זו הסיבה שיש חשיבות רבה להיגיינה לאחר קיום יחסי המין. 


שימו לב שגם היגיינה מוגברת עשויה לגרום לדלקת בשתן - שימוש בתכשירים לניקוי אינטימי, שפשופים ושטיפות חוזרות בתדירות קיצונית יעשו את ההפך ובמקום לשמור על המקום נקי הן יגרו את האזור ועשויות להוביל לדלקת.

מה מומלץ לעשות? כדי לנסות למנוע דלקת בשתן לאחר קיום יחסי מין, חשוב לרחוץ היטב את הגוף תוך התמקדות בניקוי ממוקד באיברים האינטימיים ובעיקר בשימוש בסבון (PH) ניטרלי ומים תוך ניקוי מהחזית לחלק האחורי, לא להיפך. כמו כן, חשוב לאחר קיום יחסי מין להטיל שתן כיוון שזרימת השתן מנטרלת לעיתים את מעבר החיידקים ולהשתמש באמצעי הגנה כמו קונדום אך מנגד, הימנעו משימוש בדיאפרגמה עם קוטל זרע. 

קופון הנחה ציס קונטרול

התייבשות ובעיות במערכת העיכול

 

בימי הקיץ, במיוחד, עולה משמעותית הסיכוי לקיומה של דלקת בשתן בשל מצבים של התייבשות. גוף מיובש עשוי לגרום לדלקת בדרכי השתן ולכן, הרבו לשתות ומצד שני וודאו שמערכת העיכול עובדת בצורה תקינה, כיוון שגם תנודות קיצוניות בעיכול מעצירות ועד שלשולים עשויים להוביל לדלקות בשתן. 


מה מומלץ לעשות? במצב של עצירות, חשוב להגדיל את נפח השתן על ידי פעולות מזרזות מתן שתן כמו שתיית מיצי פירות וצריכה של שזיפים. במצבים של שלשול יש לצורך אורז ולהימנע ממוצרי חלב. 

סוכרת ודליפה בדרכי השתן

סוכרת מעלה את הסיכון להיווצרות דלקת בשתן וכך גם דליפות בדרכי שתן. זו ככל הנראה הסיבה שהן נשים בגיל המעבר שנוטות לפתח סוכרת עשויות לסבול מדלקות כאלה וגם נשים לאחר לידות שסובלות מדליפות שתן עלולות לחוות דלקות בדרכי השתן. 


מה מומלץ לעשות? 
חשוב מאוד להתאמן על תרגילים לחיזוק רצפת אגן כדי למנוע דליפות שתן ולטפל בסוכרת.

בכל מקרה, אורח חיים מאוזן ובריא יסייע בהפחתת הדלקות ובמיוחד שתייה יומיומית של חמוציות מרוכזות שהוכחה כיעילה כאשר היא כוללת כמות גדולה ונכונה של הרכיב הפעיל PAC, מסייעת בהפחתת ובטיפול בדלקות דרכי השתן.

שימי לב 

מומלץ להקפיד על כל הוראות ההתנהלות וההגיינה המתוארות כאן. בכל מקרה, חשוב מאוד לקבל ייעוץ רפואי במקרה של דלקת בשתן.    
קופון הנחה ציס קונטרול


בכל בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא. מסר זה לא נבדק על ידי משרד הבריאות

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד