חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מיגרנות זה לא סוף העולם – דברים שחשוב שתדעו

מה ההבדל בין כאבי ראש לבין מיגרנות? כיצד תוכלו להקל על הסבל של כאבי מיגרנות או להתמודד עם בואה של התקפה מיגרנה?

מיגרנות מי כאן לא חווה כאב ראש או מיגרנה? זה מתחיל בקטן וממשיך בקדיחות טורדניות, לפעמים זה זמני ועובר ולעיתים זה הופך לתופעה. כאבי ראש וכאבי מיגרנה יכולים להיגרם על ידי מחלה זמנית או כאשר הסינונים שלנו נחסמים, לא ישנו טוב בלילה או חגגנו יותר מדי...
מיגרנות לעומת כאבי ראש מוכרות כמחלה כרונית במידה והן חוזרות ולכן יש צורך להתייעץ ולעבור אבחון מקצועי שאכן מדובר בתופעה של מיגרנות

יש לנו כמה דברים שחשוב לדעת על מיגרנות :
ראשית, לרוב מיגרנה לא מופיעה סתם כך אלא מופעלת על ידי "משבר", לחץ, מזון, ריח, מחלה שבגללה החלה מיגרנה, שינוי מזג האוויר, שינויים רגשיים ועוד.

כיצד תדעו להבחין בין מיגרנות לכאבי ראש?

• במיגרנה חשים כאב ממוקד פועם הממוקם לרוב רק בצד אחד של הגולגולת.
• במיגרנה חשים כאב ראש חזק, בלתי נסבל אפילו, שנמשך מספר שעות ויכול להימשך גם  מספר ימים.
• שימו לב שהכאב של מיגרנות עולה בזמן מאמץ גופני.
• בעת מיגרנה תחושו אי סבילות כתגובה לרעש או אור.
• במהלך התקפת מיגרנות אתם עלולים לסבול מבחילות ולפעמים גם הקאות.
במהלך מגרנה חשים לפעמים בטשטוש בראיה בעין אחת או שתיהן.

מה גורם למיגרנות?

המקורות לתופעה של מיגרנות משתנים מאדם לאדם וכן עוצמת המיגרנות משתנה מאדם לאדם.
יש גורמים שונים עלולים להוביל לתופעה של מיגרנות כמו צריכה מוגברת של שוקולד, גבינות ומוצרי חלב, יין, אלכוהול, משקאות עם ממתיקים מלאכותיים או צבעי מאכל,  ובשר שומני.
כדי לאבחן מה הסיבה במקרה הזה, מומלץ לנהל רשימת תזונה עם כל המאכלים והמזונות שאכלתם כדי שבמשבר הבא תוכלו לזהות מה אכלתם והיה עלול להשפיע על הופעת המיגרנה.
שינוי ברמת הפעילות הגופנית עלול לגרום להופעה של מיגרנה: המשבר למיגרנה מתרחש לעיתים במהלך שבוע עבודה צפוף או מופיע לקראת סוף השבוע עקב נפילת מתח, התקפת המיגרנה מתרחשת דווקא בחגים וכדומה. יש קשר הדוק בין מיגרנה למצב נפשי ולכן, יש להוריד הילוך, לנסות להירגע, להימנע ממצבים מלחיצים, לנשום לאט ודרך הבטן, להרפות את השרירים על ידי מתיחות ועיסוי באזורים רגישים. שימו לב גם לאווירה לאור כמו למצב של תאורה, כיוון שלתאורה חזקה מדי השפעה חריפה ושלילית על המגירנה.

מיגרנות ושמנים אתריים

לארומתרפיה יש השפעה מרגיעה על הקלת הסבל בזמן מיגרנות ובמיוחד לשמנים מרוכזים ברמה רפואית כגון שמן לבנדר בעל ניחוח עז שעוזר להרגעה ושמן אתרי מנטה שמעניק אפקט מקרר כקרח ומעורר במגע שלו. אפקט הקירור של שמן אתרי מנטה מעניק מעין הרדמה מקומית לאזור הכאב הממוקד ומגביל את הגודש ואת תחושת הדלקת.

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד