חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

גורמים וסיבות אפשריות למיגרנה

אנשים הסובלים ממיגרנה לא יכולים להתעלם מהכאבים הקשים המלווים בסחרחורת, בחילות, טשטוש ותשישות - השבתה טוטאלית של הגוף. מי שחווים מיגרנות מדווחים גם על אורות מהבהבים ורגישות גבוהה לרעשים, תחושה של דקירות ברגליים או בידיים, נוקשות בכתפיים ובגפיים ואפילו קושי בדיבור.


יש סיבות רבות להיווצרות של מיגרנה, כשגם מי שסובל ממיגרנות בשל שינויים הורמונאליים או סטרס עשוי לסבול מהתקפות חוזרות ונשנות כל פעם כתוצאה ממקור נפשי או פיזי אחר שמזרז את הופעת הכאב.


על פי הערכות, 28 מיליון אמריקאים סובלים באופן קבוע ממיגרנות, יותר נשים מאשר גברים, והם מדווחים על התקפה חמורה אחת פעם בחודש שנמשכת מ-4 שעות ועד שלושה ימים.
מדוע זה קורה? ישנם גורמים רבים שמעוררים מיגרנות מאלמנט תורשתי ועד סגנון חיים.
לפניכם מספר סיבות נפוצות למיגרנות:


שינויים הורמונאליים
יש סיבה לכך שיש יותר נשים שסובלות ממיגרנות מאשר גברים - שינויים הורמונאליים ובעיקר תנודות ברמת האסטרוגן גורמים לכאבי ראש בעיקר בתקופות כמו לפני קבלת המחזור החודשי, הריון, לידה או גיל המעבר. תרופות הורמונאליות כמו תרופות שנשים נוטלות בעת גיל המעבר עשויות להגביר את הסיכוי לפתח מיגרנות. בנוגע לגלולות למניעת הריון הדעות חלוקות ויש מחקרים שמוכיחים שגלולות למניעת הריון מונעים או מחלישים הופעה של מיגרנה ואחרים מוכיחים אחרת. בכל מקרה, פעמים רבות מיגרנות הן תוצאה של גנים ועוברות בתורשה. 

 


מזונות שמעוררים מיגרנה
לאוכל השפעה ישירה על מיגרנה במיוחד אם אתם נוטים לאכול מאכלים מלוחים, מזון מעובד, נוהגים לצרוך מאכלים עם מונסודיום גלוטמט וחומרים משמרים.
משקאות אלכוהוליים, משקאות עתירי קפאין ומשקאות עם אספרטיים עשויים לגרום למיגרנות. הרגלים רעים כמו עישון אף הם נמנים בין הגורמים למיגרנות. שימו לב שגם סגנון אכילה משפיע - צום או דילוג על ארוחות סדירות והתייבשות עשויים להוביל למיגרנה.
הימנעו ככל שניתן ממזונות כמו שוקולד, נקניק, אגוזים, חמאת בוטנים, אבוקדו ומוצרי חלב או מזונות מותססים וכבושים - מחקרים רבים הצביעו על קשר בין צריכת מזונות אלה להופעת מיגרנות.

מיגרנה
 


מתח - אויב מושבעמתח מהווה גורם משמעותי בהעלאת הסבירות להתקפת מיגרנות ממתח בעבודה דרך מתח בחיים האישיים, חרדה ולחץ. מה שקורה בעת סטרס זה שכימיקלים במוח משתחררים כדי להתמודד עם הלחץ, אלה עשויים לעורר שינויים בכלי הדם שיכולים לגרום למיגרנה. חשוב מאוד להקפיד על שנת לילה טובה, לתרגל יוגה, לצאת להליכה או לשמוע מוסיקה מרגיעה וכל פעילות אחרת שמשחררת מטרדות ומתחים.

 


הפרטנר הצמוד
מי שסובל ממיגרנה יודע שכאב של מיגרנה מתחיל לרוב בקטן וצובר עוצמה משמעותית ולכן אפשר לזהות מראש את התקרבותה של התקפת המיגרנה ולנסות לפעול להשכחתה או לטשטושה.

 


 

 

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד