חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

דלקת בשתן - תסמינים


צריבה מתמשכת, שינוי בגוון ובריח של השתן, וכאבים – דלקת בדרכי השתן נגרמת בעיקר בעקבות שינויים הורמונליים ובצמתים כמו גיל המעבר, אחרי לידה או בהיריון. מהם התסמינים ואיך אפשר להתמודד עם התופעה?
* דלקת בדרכי השתן נפוצה בקרב נשים ומתפתחת בעיקר אחרי קיום יחסי מין, בגיל המעבר ובהיריון
* התסמינים הם צריבה, כאבי בטן או גב ושינויים בריח ובגוון השתן
* חמוציות בריכוז גבוה יכולות לעזור תודות למרכיב הפעיל שנקרא PAC (הפרואנטוציאנידין) ויש לו השפעה על חיידק אי-קולי, שאחראי ל-80-85% מהדלקות בדרכי השתן

אם אתן חוששות שפיתחתן דלקת בדרכי השתן, חפשו את התסמינים הבאים: השתנה או הצורך להשתין בתכיפות גבוהה, קושי בהטלת שתן, דליפת שתן, כאבים בגב העליון וכאבים או לחץ בבטן התחתונה, בחילות, הקאות, חום קל, דם בשתן, כאבים מעל עצם הערווה, רעידות או תשישות. 
אם הזיהום נדד לכליות ייתכנו גם צמרמורות וחום גבוה, אבל חשוב מאוד לאבחן ולטפל בדלקת כמה שיותר מוקדם כדי למנוע סיבוכים כמו חדירת חיידקים גם לכליות. במצבים מסוימים, הדלקת נגרמת על ידי חיידק אי-קולי (E Coli), שנמצא באופן טבעי במערכת העיכול וסביב פי הטבעת, ועלול לחדור למערכת השתן ולגרום לזיהום. התופעה נפוצה יותר בקרב נשים בשל השופכה הקצרה והקרבה שלה לפי הטבעת.
איך אפשר לדעת שמדובר בדלקת בדרכי השתן?
לרוב נערכת בדיקת שתן לגילוי חיידקים. את הבדיקה תתבקשו לעשות רק אחרי שניקיתן את האזור היטב, כדי למנוע מחיידקים לא רלוונטיים לזיהום להשפיע על תוצאות הבדיקה. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך גם בצילום רנטגן, בבדיקות אולטרסאונד או בבדיקה שמאפשרת התבוננות בתוך שלפוחית השתן.
הגורמים
דלקת בדרכי השתן יכולה להיגרם ממגוון של סיבות ובתנאים שונים, אבל היא נפוצה בעיקר בקרב נשים בגיל המעבר בגלל שדופן הנרתיק משתנה בגיל זה וההגנה והאלסטיות שמספק האסטרוגן פוחתות, והמבנה האנטומי עלול לגרום לחסימה בשתן או לבעיות בדרכי השתן.
בנוסף, בעיות במערכת החיסון עלולות להגדיל את הסיכויים לדלקת, כמו גם רמות גבוהות של סוכר בדם.
הטיפולים
אחת הדרכים למניעת ההתפתחות של דלקת בשתן היא לא להשתמש בקוטל זרע או במוצרים מבושמים באיברי המין. חשוב גם לא לדחות את ההליכה לשירותים כדי למנוע מצב של הפעלת לחץ על השלפוחית.
מאחר שהחיידקים חודרים לשלפוחית השתן על ידי ניגוב בכיוון הלא נכון של אזור פי הטבעת אחרי תנועת מעיים - כלומר ניגוב לכיוון הפות במקום לכיוון הגב - חשוב לשים לב גם לכיוון הניגוב.
בנוסף, כדאי להקפיד על הלבשה תחתונה אוורירית שעשויה מכותנה ולא ללבוש תחתונים צמודים מדי, כדי לשמור על אזור השופכה יבש ככל שאפשר.
מעבר לכך, יש כמה תרופות סבתא לדלקת בשתן ואפשר גם לחפש באינטרנט את הביטוי דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי - בין התוצאות תוכלו למצוא אלטרנטיבות שונות לאנטיביוטיקה, שנחשבת לטיפול התרופתי הנפוץ.
שתיית מיץ חמוציות יכולה לעזור להפחית זיהומים וההמלצה היא לבחור במוצרים שמכילים ריכוז גבוה של PAC - הרכיב הפעיל שבחמוציות. תוסף התזונה ציס קונטרול מכיל 36 מ"ג PAC ומגיע בצורת אבקה להכנת משקה בקלות ופשטות.
קופון הנחה - ציס קונטרול
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד