חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הקשר בין חמוציות ודלקות בדרכי השתן


לפי מחקר תצפיתי מותאם*, צריכה של חמוציות ממותקות מיובשות יכולה להפחית זיהומים בדרכי השתן בנשים רגישות.

זיהומים בדרכי שתן הם אחד הזיהומים החיידקיים השכיחים ביותר ויותר מ-50% מהנשים יסבלו מזיהום בדרכי השתן במהלך חייהן. אנטיביוטיקה אמנם משמשת לטיפול מונע בזיהומים בדרכי שתן חוזרים ונשנים, אבל יכולה להוביל להתפתחות של חיידקים עמידים לתרופות.

לכן, סביר לחקור אסטרטגיות תזונתיות למניעה של זיהומים בדרכי השתן. מיצי חמוציות ותוספים היו בשימוש בטיפול מונע בדלקות בדרכי שתן, אבל עם יעילות משתנה, כיוון שחמוציות מיובשות עשויות להכיל ספקטרום שונה של פוליפנולים מאשר מיץ חמוציות. לצרוך פירות יער יכול או לא יכוללהיות מועיל יותר מאשר מיץ, בהפחתת השכיחות של זיהומים בדרכי שתן בנשים רגישות.

המטרות העיקריות של מחקר זה הן לקבוע אם הצריכה של חמוציות ממותקות ומיובשות (SDC) מקטינה זיהומים בדרכי שתן חוזרים והאם התערבות זו תשנה את ההטרוגניות והפרופיל, או המספרים של חיידק המעיים אי קולי.

השיטות. 20 נשים עם זיהומים בדרכי שתן חוזרים השתתפו במחקר וצרכו מנה אחת יומית של חמוציות ממותקות ומיובשות למשך שבועיים. יעילות קלינית נקבעה על ידי שני קריטריונים:ירידה בשיעורי הזיהומים בדרכי השתן שישה חודשים לפני ואחרי צריכת אבקת החמוציות, ועלייה בטווח הזמן עד להופעת דלקת בדרכי השתן הראשונה מאז תחילת המחקר.

ההטרוגניות בפרופילי חיידק המעיים אי קולי, במעיים מבודדים, נקבעה על ידי טביעת DNA. כמות החיידקים על מטליות רקטלית נמדדה לפני ואחרי צריכת החמוציות.

התוצאות. למעלה ממחצית מהמשתתפות בניסוי לא חוותה דלקת בדרכי השתן בתוך שישה חודשים מצריכת חמוציות ממותקות ומיובשות, ושיעור הזיהומים ירד באופן משמעותי.ההטרוגניות והפרופיל של החיידקים לא היו שונה באופן משמעותי לאחר צריכת חמוציות.

המסקנות. תוצאות המחקר מצביעות על השפעה חיובית מצריכת חמוציות ממותקות ומיובשות לצמצם את מספר הזיהומים בדרכי השתן בנשים רגישות.בגלל שלא נצפו שינויים בהטרוגניות או בפרופיל החיידקי של אי קולי. דרושים מחקרים נוספיםכדי לקבוע את מנגנון פעולה של החמוציות ב הפחתת זיהומים בדרכי שתן.

*(Burleigh et al. Nutrition Journal12:139 (2013

בכל בעיה רפואית מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי. מסר זה לא נבדק על ידי משרד הבריאות

קופון הנחה - ציס קונטרול

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד